Nabi Avcı’dan rotasyon açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tepki çeken rotasyon uygulamasıyla ilgili açıklamada bulundu. Avcı, rotasyon işlemlerinin iptal edildiğini ifade etti. İşte Nabi Avcı’nın açıklamalarından satır başları.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamaları, dershanelerin kapatılmasını öngören düzenlemenin iptali ve öğretmene rotasyon konularına ilişkin açıklamada bulundu. Avcı, AYM’nin dershanelerle ilgili iptal kararını göz önüne alarak, sektör temsilcileriyle ve hukukçularla bir araya geldiklerini belirterek, “Ortaya çıkan boşluğun bir idari düzenleme ile giderilebileceği kanaatine vardık. Bunu da sektör temsilcileriyle görüşerek oluşturduk. Yönetmeliğimizi bu hafta içinde yayımlayacağız” dedi.

Bakan Avcı ayrıca, öğretmenlere şu anda rotasyonun uygulanmamasına karar verdiklerini bildirdi. Avcı, ”Dün akşam konuyu Sayın Başbakanımıza da arz ettim. Onun da tavsiyeleri doğrultusunda, Bakanlığımızda da yaptığımız istişare görüşmeleri sonucunda rotasyonun uygulanmamasına karar verildi” diye konuştu. Yani 15 yılını dolduran öğretmenler herhangi bir şekilde zorunlu olarak başka bir okula atanamayacak. Milli Eğitim Bakanı Avcı Ağustos’ta da 37 bin öğretmenin atamasının yapılacağını bildirdi.

Loading Facebook Comments ...

One thought on “Nabi Avcı’dan rotasyon açıklaması

  • 4 Ağustos 2015 tarihinde, saat 11:54
    Permalink

    Biraz zor oldu ama Bakanlığın hatasından dönmüş olması da sevindirici. Bir sendika dışında tüm sendikaların çığlık atarcasına eleştirdiği rotasyon konusu sonunda bakanlıkça iptal edildi. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın