Bakan Açıkladı: Tatilde Ödev Yok

Bakan Açıkladı: Tatilde Ödev Yok!

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI katıldığı bir televizyon programında yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sayın Bakan bu uygulamayı “Çünkü müfredata göre veliler çocuklarla ders çalışmak zorunda. Bu da velileri çok yoruyordu..” şeklinde gerekçelendirdi.

Ben yarıyıl tatilinde de her gün yavaş bir tempoda ders çalışılması ve araya birkaç kitap sıkıştırılması taraftarıyım. Eğer sınava girilecek bir sınıfta  okuyan ve ortalama hedefi olan bir öğrenci ise söz konusu olan (Ortaokul 8 ya da Lise 12)  bu açıklamalar pek de bir anlam ifade etmeyecektir. Zira sistem kendi canavarını yaratmıştır. Kimsenin diğerinden geride kalma lüksü yoktur.

Dershanelerin dönüşmesiyle kırsal kesimde maddi yoksunluklar içerisindeki gençler umarım sayın Bakanı duymamışlardır. Bizler biliyoruz ki orta ve üst gelir grubundaki ailelerin çocukları sınavlar için özel dersler etütler ve farklı yöntemlerle çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerdir.

Öğretmen arkadaşlarımızın da bu  konudaki yorumlarını merak etmiyor değiliz. Bu konu altına yorum olarak düşüncelerinizi yazmanızı bekliyoruz.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın